Teslimat ve İade

Teslimat 

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.

Siparişleriniz, onaylandıktan  sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda (Özel günler, hafta sonları ve saat 14:00’dan sonra gerçekleştirilen siparişler iş günü betboo yeni adresi
kapsamına alınmaz ) Kargo firmasına teslim edilecektir.

Siparişiniz Kargo firması tarafından 09:00 – 18:00 olan mesai saatleri içerisinde (hafta içi ve Cumartesi) belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir.

 Teslimat adres değişikliği; 

Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan”Hesabım”sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise teslimat adresinizi değiştirmek için info@onlinemagaza.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. Eğer sipariş vermeden önce adres ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz “Hesabım-Üye Bilgilerim-Adres Düzenle” işlem adımlarını kullanabilirsiniz.

Alıcı kişi değişikliği;

Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan”Hesabım”sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise alıcı kişi bilgisini değiştirebilirsiniz. Yeni alıcı bilgilerini iletmek için info@onlinemagaza.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.Eğer sipariş vermeden önce alıcı bilgileri ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz “Hesabım-Üye Bilgilerim” işlem adımlarını kullanabilirsiniz.

Sipariş kargoya verilmiş ise ve adres değişikliğinde bulunmak istiyorsanız

Güncel adres bilginizi veya alıcı bilgilerini Kargo’ya iletebilmemiz için murat@ellibes.net adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Adreste bulunamaması halinde;

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz satıcıya iade edilir.

İade Şartları

Fatih ELEKTRONİK (vitaminsel.com) online alışveriş sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14  gündür ancak “Müşteri Memnuniyeti” ilkemizden yola çıkarak size bir Fatih ELEKTRONİK (vitaminsel.com) müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 20 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilme imkanı sağlıyoruz. 20 günlük iade süresi dolmuş, aksesuarlar eksik, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmuş, faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir ve kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.

 Sitemizde yer alan ürünler, ilgili kampanya döneminde sınırlı sayıda stoklarla satışa sunulduğundan değişim yapılamamaktadır.

Ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde, gerekli iade süreci başlatılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan”Hesabım”sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi info@onlinemagaza.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

 İade Prosedürü

Siparişlerinizi, faturanın arkasında yer alan bölümü eksiksiz olarak doldurarak ve ürünü gönderdiğiniz kolinin üzerine sipariş numaranızı yazarak Yurt içi Kargo  ile ücretsiz olarak aşağıdaki adrese gönderebilir ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz. 20 gün içerisinde yapılan iadelerin Yurt içi Kargo kargo ile gönderilmesi şartı ile kargo ücretleri Fatih ELEKTRONİK (vitaminsel.com)  tarafından karşılanacaktır. Ancak ürünü başka bir kargo şirketiyle göndermek isterseniz kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

 Yurt içiKargo ile İade ettiğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla (faturanın arkasında yer alan ‘iade bölümü’ mutlaka doldurulmalıdır, aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarları ile birlikte, sipariş numarası ve yukarıda belirtilen adresi içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 İade kargonuz Fatih ELEKTRONİK (vitaminsel.com)’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iade talep ettiğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 7’deki “Sözleşmeden Cayma Hakkı” ve Madde 8’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (Fatih ELEKTRONİK (vitaminsel.com) – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Faturasız iade kabul edilmemektedir. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi, iade talebiniz onaylandıktan sonra Online Mağaza Elektronik Ticaret  tarafından ortalama 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ancak banka prosedürleri gereği hesabınıza yansıması 7 iş gününü bulabilmektedir.